Jak Wybrać Buty?

  Wybieramy buty:

  Buty to często najważniejszy element wyglądu, który potrafi nadać charakteru nawet najprostszej stylizacji. Oryginalny fason obuwia, ciekawe zestawienie kolorystyczne albo po prostu klasyka w najlepszym wydaniu, to świetny sposób, aby wyróżnić się z tłumu. Warto jednak zadbać także o praktyczną stronę użytkowania – but powinien nie tylko dobrze się prezentować, ale leżeć na nodze jak ulał i nie powodować obtarć i urazów.

  Przed zakupami wymarzonej pary warto zapoznać się z kilkoma stałymi zasadami, których przestrzeganie zmniejszy ryzyko zakupu nietrafionego rozmiaru. Niezbędny jest prawidłowy pomiar stopy. Można to zrobić w bardzo prosty sposób – wystarczy, że zaopatrzysz się w kartkę papieru, długopis, linijkę i miarkę. Następnie postaw stopę na kartce i zaznacz punkt za piętą i punkt przed najdłuższym palcem stopy. Później połącz punkty linią prostą i ją zmierz. Uzyskasz w ten sposób wymiar Twojej stopy w centymetrach, ale zaleca się, aby buty były o około 0,5 cm dłuższe od stopy. Pamiętaj o zmierzeniu obydwóch stóp ponieważ ich długość może się od siebie różnić. W takiej sytuacji do określenia rozmiaru wybierz większą stopę.

  Decydując się na zakupy butów w sklepie on-line musisz wiedzieć, że rozmiary obuwia każdego z producentów różnią się od siebie (np. rozmiar 44 butów Nike może być inny od rozmiaru 44 butów Lacoste). Dobierając rozmiar, należy sugerować się indywidualną tabelą rozmiarów dla każdej marki, widoczną na stronie każdego produktu.

  Jeśli planujesz zakup butów dla innej osoby lub dla dziecka pomiaru można dokonać oznaczając długość stopy na patyczku. Kupując but wystarczy włożyć go do wybranego modelu i w ten sposób wybrać właściwy rozmiar.

  Zobacz naszą ofertę butów adidas, Nike, New Balance, Converse, Reebok, Puma czy Timberland. Jeśli buty nie spełniły Twoich oczekiwań masz możliwość wymiany lub zwrotu do 30 dni od zakupu. Przypominamy także o darmowej dostawie niezależnie od wartości zamówienia. Zapraszamy na zakupy do sport-zone.pl

  Jak Wybrać Buty do Biegania?

  Już na początku przygody z joggingiem pojawia się pytanie: jak wybrać odpowiednie buty do biegania. To, jakie obuwie wybierzemy, będzie w dużym stopniu wpływało na nasze samopoczucie podczas treningu. Jest to tym bardziej ważne, że prawidłowo dobrane buty zapewniają wygodę, zmniejszają ryzyko kontuzji oraz minimalizują potencjalny dyskomfort wynikający z naszych niedoskonałości.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia biegowego? Zacznij od wyboru prawidłowego rozmiaru. W trakcie joggingu stopa przemieszcza się do przodu o kilka milimetrów, a nawet o centymetr, dlatego nie wybieraj butów na „styk”. Czubki palców nie powinny dotykać przodu buta, ale jednocześnie but nie powinien być zbyt duży. Często słyszy się opinię, aby buty mierzyć wieczorem, kiedy noga jest nieco opuchnięta po całym dniu. Nie jest to dobra podpowiedź – stopa będzie większa tylko minimalnie. Liczy się przede wszystkim czucie buta po jego założeniu, a w tym wypadku niezbędne są wyostrzone zmysły. Dlatego też buty treningowe kupuj, kiedy jesteś wypoczęty.

  Następnie sprawdź czy wolisz buty mocno amortyzowane, o grubej podeszwie czy też takie o cieńszej, dzięki której dokładniej poczujesz podłoże. Przymierzając je, spróbuj potruchtać i zobaczyć jak zachowują się w praktyce. Buty testuj na twardym podłożu. Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wybór butów do biegania jest Twoja waga – im waga większa, tym lepszy system amortyzacyjny powinien znaleźć się w twoich butach biegowych.

  Zwróć także uwagę na bieżnik, czyli wyprofilowanie i wyrzeźbienie podeszwy. Jeśli biegasz po śliskiej i grząskiej nawierzchni, wybierz buty z bieżnikiem, który będzie wgryzał się w ziemie. Biegasz po asfalcie? Wybierz buty dobrze trzymające się takiego podłoża, o mniej wyrzeźbionej podeszwie. Tego typu obuwie z dużym powodzeniem sprawdzi się także w miejskich parkach.

  Twój komfort zależy także od elastyczności buta, czyli jego podatności na zginanie i skręcanie. Pamiętaj, że poziomy elastyczności są różne, nawet w ramach produktów tej samej marki.

  Sprawdź naszą ofertę butów do biegania Nike, adidas, Reebok czy Lotto. Jeśli wybrany produkt nie spełnił Twoich oczekiwań, masz możliwość wymiany lub zwrotu do 30 dni od zakupu. Przypominamy także o darmowej dostawie niezależnie od wartości zamówienia. Zapraszamy na zakupy do sport-zone.pl>

  Jak zmierzyć rozmiar stopy?

  Zobacz tutaj: mierzenie rozmiaru stopy