Timberland

Timberland

Produktów w ofecie: 0


 Seria

Klasyczne i wygodne

6 IN PREM

Klasyczne i wygodne

Zobacz kolekcję

HISTORIA MARKI

Miłość do natury to jeden z głównych motorów napędowych marki Timberland. Historia firmy sięga lat 50. To wtedy utalentowany szewc – Nathan Swartz – kupił niewielkie przedsiębiorstwo Abington Shoe Company, które zajmowało się produkcją butów dla innych marek. W połowie lat 60. rodzina Swartzów opracowała technologię bezpośredniego wtapiania cholewki w podeszwę, tworząc w 100% wodoodporne obuwie.

Przełom w przedsiębiorstwie Swartzów nastąpił jednak w roku 1973 wraz z powstaniem kultowego "żółtego buta", pierwotnie znanego jako "Timberlander", czyli "człowiek lasu". Te doskonałe, niezwykle wygodne i całkowicie nieprzemakalne buty odniosły spektakularny sukces i do dziś są ikoną i kultowym modelem obuwia, który noszą miliony ludzi na całym świecie.

Z czasem marka rozszerzyła swój asortyment o obuwie damskie oraz nowe, nieco bardziej uniwersalne modele - trampki czy mokasyny. Obecnie Timberland ofertuje szeroką gamę odzieży i stylowych, niesamowicie wygodnych butów do różnego zastosowania, począwszy od hikingu po obuwie miejskie. Firma znana jest nie tylko z przywiązywania ogromnej wagi do jakości swoich wyrobów, ale także z ogromnej troski o środowisko naturalne i warunki zatrudnienia.